למרות הדעה הרווחת שאם מדובר במוצר לתינוקות, הוא לבטח יביא לנו תועלת, שימוש בשמפו לתינוקות לצרכי רחצה והיגיינה לא מומלץ לשימוש כמוצר ייעודי לעיניים, והיצרנים גם לא פונים לקהל יעד זה.
הנה כמה סיבות למה לא כדאי לכם להשתמש בשמפו לתינוקות כתחליף למוצר ייעודי של העיניים.

על טרנדים ודעות קדומות

לפעמים מספיקה שמועה אחת, או סיפור של אדם שהשתמש במוצר מסוים וראה כי טוב, כדי להפוך את זה לטרנד ויראלי. לא מעט פעמים אנו שומעים על נשים שמשתמשות בשמפו לתינוקות כדי לנקות שאריות איפור מעיניהן, או אנשים שעושים שימוש בשמפו לתינוקות כדי להקל עליהן במצבי דלקות.

התפיסה היא ששמפו זה מיועד לתינוקות עדינים ולא מכיל חומרים שיזיקו או ישרפו בעיניים, במידה וייכנס אליהן בעת החפיפה (אל דמע), ולכן, מדוע לא לעשות בו שימוש כדי לנקות את העיניים מאיפור, או לשמור על ההיגיינה שלהן במקרים של דלקת בעפעפיים?

בדיקה שנערכה על שמפו לתינוקות של בייבי ג’ונסון, העלתה כי הוא מכיל רכיבים המדורגים בדרגת סכנה בינונית עד גבוהה ועלולים לגרום לאלרגיות בעיניים. בין הרכיבים שנבדקו:
ריח: חומרי הריח מכילים חומרים הגורמים לאלרגיות שונות, גירוי בעור, בעיניים או בריאות ולאקוטוקסיקולוגיה – רעילות סביבתית.
PEG-80 SORBITAN LAUREATE: חומר מתחלב אשר מכיל תחמוצת אתילן, דיוקסין, הנחשבים לכימיקלים רעילים ועלולים לגרום לרעילות חיסונית ורעילות במערכת האיברים (לא כולל מערכת הרבייה)
PHENOXYETHANOL: פנוקסיתנול, חומר משמר שעלול לגרום לפגמים בפוריות וגירויים חריפים לעיניים ולעור.

אם אתם משתמשים בשמפו לתינוקות כאמצעי לניקוי העיניים, יכול להיות שאתם דווקא מחמירים את התסמינים ואף עלולים לגרום לאלרגיות בעיניים. לצורך כך פותחו מוצרים ייעודיים לניקוי העפעפיים, EYE LOVE YOU, הכוללים מוס לניקוי העפעפיים ומים מיסלריים להסרת איפור. זוהי הדרך הנכונה, ובעיקר הבטוחה, לנקות ולשמור על העפעפיים וסביבת העיניים.

לקריאה מורחבת על מחקרים שבדקו את השימוש בשמפו לתינוקות כאמצעי לניקוי העיניים וטיפול בדלקות ומצאו שעדיף להשתמש במוצר ייעודי לעיניים ולא בשמפו לתינקות הכנסו ל כאן

Back to list