רבות מכן לבטח מכירות את התרחיש הבא: אתן חוזרות מבילוי, מאוחר בלילה, ומחר יום עבודה. הדבר היחיד שבא לכן לעשות הוא להכנס למיטה וללכת לישון. למי יש כוח עכשיו להסיר את האיפור? זה יחכה למחר. מה כבר יכול לקרות? האמת? הרבה דברים יכולים לקרות, והם ממש לא טובים לעיניים שלכן. לפניכן כל הסיבות מדוע לא מומלץ ללכת לישון מבלי להסיר את האיפור.

מראה עיניים עכור

כשאתן ישנות עם איפור, תקומו בבוקר עם עיניים בעלות מראה עכור ודהוי. איפור שלא נוקה היטב עלול לגרום לדלקת בעפעפיים (blepharitis), שגורמת לעיניים, בין היתר, להיראות אדומות ומודלקות.

היווצרות קמטים

העור מסביב לעפעף הוא דק מאד. למעשה, הוא דק פי עשרה משאר עור הגוף. איפור שלא הוסר מתקשה ומתייבש, דבר הגורם לתוספת קמטים סביב העיניים.

סיכון להיווצרות שעורה בעין

שעורה בעין היא אחת מבעיות העיניים הפחות אטרקטיביות, בלשון המעטה. חיידקים מוצאים שאיפור ישן הוא מקום נוח להתרבות ולרבוץ בו, וכך, כשאתן הולכות לישון מבלי להסיר את האיפור, אתן מייצרות סביבה מושלמת לזיהום, ומעלות את הסיכון לקום בבוקר עם שעורה.

קושי בהכנסת עדשות המגע

אם אתן משתמשות בעדשות מגע ולא ניקיתן את האיפור לפני שהלכתן לישון, אתן עשויות לקום עם עניים אדומות ומגורות, דבר שיקשה עליכן להכניס את עדשות המגע, או אפילו יפגע בעיניים עוד יותר.

נזקים כלליים

שינה של כשמונה שעות עם איפור עיניים עלולה לגרום לנזקים כלליים. מוצרי האיפור מכילים פורמלידים, מתכות כבדות ורעלים נוספים שעלולים, בנוסף לגירוי העור, לגרום לנזקים במערכות גוף נוספות.

חיידקי דמודקס

דמודקס הוא החיידק שאחראי לדלקות בעפעפיים. שינה שכיחה עם האיפור תסייע לחיידק  להתפתח ועם הזמן לייצר דלקות בעפעפיים. לא די בכך, החיידקים עלולים לרבוץ באזור הריסים, להחליש את זקיקי שערות הריסים ולגרום להם לנשירה מוקדמת.

השקיעו כמה דקות בהסרת האיפור

גם אם השתכנעתן ואתן מסירות את האיפור לפני השינה בעזרת מים וסבון, או מסיר איפור רגיל, חישבו שנית. ללא מוצרים ייעודיים להסרת איפור אשר מכילים חומרי גלם יעודיים לעיניים, הוא לא יוסר במלואו, במיוחד איפור כמו אייליינר שיש לו נטייה להדבק לזוויות העין ושולי העפעפיים. השתמשו במוצרים ייעודיים, כמו מוס לניקוי עפעפיים ומים מיסלריים להסרת איפור מבית EYE LOVE YOU כדי להסיר את האיפור בשלמותו, תוך שמירה על העיניים והעפעפיים.

Back to list